DOULAgr.) „kobieta, która służy kobiecie”; obecnie osoba, która „matkuje” matce, opiekunka kobiety w okresie ciąży, porodu i pierwszych chwil macierzyństwa.

Doula nie jest członkiem personelu medycznego, jest „mostem” łączącym kobietę rodzącą z położną i lekarzem. Nie wchodzi w ich kompetencje, nie bada, nie podważa decyzji, nie krytykuje. Doula, często jako kobieta również doświadczona w macierzyństwie, w profesjonalny sposób wspiera emocjonalnie i fizycznie kobietę przed, w trakcie i tuż po narodzinach dziecka, dostarcza niezbędnych informacji i udziela praktycznych wskazówek.

Pozostaje z rodzącą przez cały czas porodu i odpowiada na emocjonalne potrzeby kobiety na każdym jego etapie. Doula „podąża” za kobietą. Nie przeszkadza również ojcu dziecka, często zaś pomaga i uspokaja także jego.

OFERTA:


2 – 3 SPOTKANIA PRZED PORODEM:Poznamy się bliżej, omówimy Twoje ( i partnera ) oczekiwania, niepokoje i pragnienia związane z porodem i moją obecnością podczas niego, spotkania obejmą fizjologię ciąży, przygotowanie do porodu fizjologicznego i ew. procedur szpitalnych, postępowanie w połogu, opiekę nad noworodkiem oraz wartość karmienia piersią, nauczymy się wykonywać masaż i ćwiczenia, które przydadzą nam się na sali porodowej wspólnie napiszemy Twój „plan porodu”.


TOWARZYSZENIE W PORODZIE:Przyjadę do Ciebie w I okresie porodu, kiedy uznasz, ze mnie potrzebujesz, we wskazanym przez Ciebie momencie pojedziemy razem do szpitala, będę z Tobą aż do narodzin dziecka, w tym czasie będę tylko dla Ciebie i wyłącznie wtedy, kiedy będziesz mnie potrzebowała, dopilnuję aby przebieg porodu był jak najbliższy fizjologii i przebiegał w sposób niezakłócony, pomogę Ci zrelaksować się i odpocząć pomiędzy skurczami, przypomnę o odpowiednim oddychaniu, zaproponuję masaż, przyjemny okład, pomogę Ci się poruszać, zaproponuję zmianę pozycji, jeśli zachcesz, będę „łącznikiem” pomiędzy Wami, a położną i lekarzem, w razie potrzeby podam szklankę wody Tobie i Twojemu partnerowi :)


PO NARODZINACH DZIECKA:


Zostanę z Tobą w szpitalu przez kilka pierwszych chwil po narodzinach dziecka, pomogę przystawić dziecko do piersi, zadbam o Twój komfort i zaspokojenie potrzeb. Jeśli zechcecie, odwiedzę Was w domu, sprawdzę samopoczucie i pokaże, jak pielęgnować noworodka,

KOSZT PAKIETU „TOWARZYSZENIE W PORODZIE” - 399 ZŁ

KONTAKT ZE MNĄ:
jovi.rom@wp.pl lub 508375686
KILKA SŁÓW OD RODZICÓW, KTÓRZY ZAPROSILI MNIE DO SWOJEGO ŚWIATA:

"Poród z Doulą? Polecam. Było łatwiej, bo byłam z kobietą, która rozumiała to wszystko co się wtedy działo. Pomagała masażem pleców, które bolały jak diabli. Podawała wodę, kiedy sił brakowało. Wspierała, motywowała, że jeszcze trochę, że dam radę. Mąż był także, ale wolałam doulę :) On nie wiedział jak masować, jak uśmierzać ból, ale jego obecności też potrzebowałam. Gdybym rodziła jeszcze raz, na pewno rodziłabym z doulą." - Monika

"Pomysł porodu z doulą Jowitą pojawił się w naszych głowach w związku z możliwą nieobecnością męża. Na szczęście tak się ułożyło, że gdy nadszedł ten moment jednak byliśmy razem, dołączyła wtedy też do nas Jowita. To była dobra decyzja. Zapach okładu, który przygotowała i ulgę jaką mi przynosił będę pamiętać długo :-) Była dużym wsparciem dla nas obojga. Wystarczyło spojrzeć na twarz Jowity i wiedzieliśmy, że będzie dobrze!
Szczerze polecamy doulę Jowitę :-)  
TR"