23 sty 2016

ŚNIEG JEST WAŻNY

Cześć, witajcie w Nowym Roku. Trzy "nowe" tygodnie minęły jak z bicza trzasnął i przez cały czas mamy śnieg. Trudno w to uwierzyć, że trwa to tak długo. W zeszłym roku było go "jak na lekarstwo". Zapewne nie jest tak w całej Polsce, ale tu na Podlasiu sypnęło zacnie i mamy PRAWDZIWA polska zimę. 

Śnieżek na słupeczku

Śnieg - opad atmosferyczny z nieba, zamrożone cząsteczki wody, najczęściej o wyglądzie sześcioramiennej gwiazdki lub płatków. Przygadaliście się kiedyś płatkom śniegu tak z bliska? Tak, jak potrafią tylko dzieci? Gwiazdki są piękne. W dużej ilości dekorują nasz krajobraz czyniąc go bardziej znośnym i przyjemnym dla oka. Większa ilość śniegu gwarantuje wspaniałą zabawę. Możemy ulepić bałwana, wybrać się na łyżwy, zjeżdżać z górki z prędkością ponaddźwiękową. Czysta zabawa i radość. Czyż nie?

Nasze wspaniałe lodowisko

Ale dla mnie śnieg ważny jest jeszcze z jednego powodu. Dzięki niemu rośliny w czasie dużych mrózów mają "kocyk" i mogą bezpiecznie przetrwać do wiosny. Dodatkowo w momencie kiedy zrobi się już ciepło i kiedy najbardziej tego potrzebują maja wystarczającą ilość wody, żeby móc rozkwitnąć. Pokazują nam wtedy całe swoje piękno i radują nasze serca. Czy nie czekamy teraz z utęsknieniem na pierwsze, ciepłe promienie wiosennego słońca?

Zasypało nas troszkę

... i okolicę

... i ule

... i drzewa
Ja wiem, że TERAZ jest ciężko. Każdy poranek kiedy "za 5 minut" powinniśmy być w szkole, każde przejście "przez miasto" w celach zakupowych, 3 tony swetrów, ciepłych spodni, dodatkowych skarpetek, czapek i szalików zniechęcają mnie do tej pory roku. Ale równocześnie marzę o wiośnie, ale tej soczystej, nasyconej, mooooocno zielonej i słonecznej. A do tego bardzo przyda się śnieg. Więc ubieram się i wychodzę ulepić bałwana. Drugiego, bo pierwszy już jest :)

Król Bałwan Pierwszy
 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...