11 paź 2015

#CO W TRAWIE PISZCZY - BIAŁOWIEŻA PAŁAC - PLAC ZABAW

Ostatnio bardziej piszczy nam piasek pod podeszwami butów niż coś w trawie, bo sporą część czasu jaki spędzamy w Białowieży zajmują nam wizyty na placu zabaw. Nowe miejsce zabaw dla dzieciaków zamieszkało na terenie dawnej stacji kolejowej Białowieża Pałac. Brzmi nieprawdopodobne? A jednak. Zobaczcie :)

Mamy w Białowieży prawdziwy pałac. A co :)
Aleja Gwiazd Puszczy Białowieskiej ( tak brzmi właściwa nazwa tego miejsca ) zamieszkała w samym centrum miejscowości, tuż obok Parku Pałacowego, muzeum przyrodniczego i najpopularniejszej miejscówki z jedzeniem - zajazdu na parkingu. Dużym turystom z małymi turystami ten układ szczególnie przypadnie do gustu - wszystko obok siebie i to na dość przyjemnym, wakacyjnym poziomie. Świadomie używam słów "turysta" i "wakacje", ponieważ nie bardzo wiem jak to miejsce będzie funkcjonowało poza sezonem ...  My rodzice dobrze wiemy, że dzieciaki potrafią bawić się na placach zabaw długimi godzinami, kompletnie nie zwracając uwagi na otaczającą je aurę. Zdają się nie marznąć, nie przeszkadza im wichura i z pewnością są nieprzemakalne. Na dzień dzisiejszy jest tam jednak nadal bardzo przyjemnie.


Pani gąsienica wszystkich zachwyca
Dla małych mróweczek
Wesoła pszczoła
Jeszcze dwa lata temu w tym samym miejscu straszył "pomnik białowieskiej komunikacji kolejowej" - ruiny, góry śmieci i chaszcze. Z całą pewnością było to ulubione miejsce spotkań miejscowej śmietanki towarzyskiej. Dziś, to przepięknie zrewitalizowany i częściowo odbudowany obiekt edukacyjno - kulturalny dla dzieci i dorosłych. Dzieciaki dostają w swoje łapki genialny, przyrodniczy plac zabaw. Mogą bezpiecznie wspinać się na drzewa, łazić po pajęczynie, huśtać na gigantycznej ważce, wykonać kwiatowy telefon do przyjaciółki pszczółki, a kiedy się zmęczą ukojenie przyniesie im seans w jaju - kołysce. Atrakcji jest tak wiele, że nie sposób opisać wszystkie. Na zdjęciach zobaczycie więcej. Swoją drogą ciekawa jestem, czy czy będziecie potrafili odgadnąć na podstawie zdjęć czym są poszczególne atrakcje i jak z nich skorzystać ?


Nieważka ważka
Pszczele radio
Wypoczynkowe jajo
Szalony muchomor
Kopiec jak rakieta
Mega plaster
Niedawno pojawił się nowy element na placu zabaw, a mianowicie gigantyczne magnetyczne puzzle na ścianie budynku pokazujące cztery pory roku w puszczy białowieskiej. Dzieciaki układając klocki poznają puszczańską przyrodę i jej mieszkańców. Dla mojej córki najważniejszym elementem układanki okazał sie główny bohater - żubr Pompik, którego jest wielką fanką.


Pompikowe puzzle
Dla rodziców, żeby również skorzystali i nie nudzili się zbytnio w arkadach dawnego dworca znajduje się wystawa zdjęć puszczy i samego dworca z czasów jego świetności i realnego funkcjonowania. Jest przyrodnicza ścieżka edukacyjna - wspomniana aleja gwiazd, są postaci zwierząt jakie możemy "spotkać" w puszczy i wygodne leżaki, żeby po mnogości atrakcji móc złapać oddech. 

Dla stałych mieszkańców Białowieży Aleja Gwiazd Puszczy Białowieskiej stanie się z pewnością atrakcją na tzw. "od święta". Cena 10 złotych od osoby za jednorazowe wejście może odrobinę zniechęcić. Wierzę jednak, że dla turystów szczególnie z małymi wycieczkowiczami stanie się stałym punktem pobytu w Białowieży. MY POLECAMY :)


4 komentarze:

 1. byłem tam raz i było bardzo fajnie, ciekawy blog, ciekawe wpisy, pozdrawiam serdecznie i czekam na wiecej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Spoko to wygląda aczkolwiek widzę pewne niebezpieczne elementy na tym placu tak że lepiej to poprawić bo jeszcze komuś stanie się krzywda a szkoda by było

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze jest nie wiem o co wam chodzi luz może dajcie :D?

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis, warto się wybrać z tam z dzieckiem od czasu do czasu :)

  Pozdrawiam
  Zapraszam na stronę z mieszkaniami:
  nowe mieszkania na sprzedaż

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...