25 sie 2015

#ODWIEDZINY MINY NINY - PRZYSTANEK WARSZAWA

W tym roku zaplanowałam urlop w dwóch etapach. Pierwszy spędziłyśmy w lipcu nad polskimi jeziorami. Z drugiej wyprawy właśnie wróciłyśmy i pisze "na gorąco". Jeszcze czuję tą energię krążącą w moich żyłach. To niezwykłe uczucie ekscytacji połączone z lekką obawą, czy wszystko nam się uda?
Plan był taki, że odwiedzimy Warszawę i Łódź. W obu miastach mieszkają nasi bliscy i rodzina. Jest tam też wiele miejsc, które chciałabym odwiedzić z moją dziewczynką. W stolicy wybrałyśmy Pałac w Wilanowie. Dlaczego?

Pałac w Wilanowie

Sprawcą całego zmieszania jest książka pt. "Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie?" o której pisałam tu. To jedna z naszych ulubionych książek i wcale nie dlatego, ze właśnie w tym pałacu pracuje ciocia Dziewczynki ;) Jeśli planujecie z waszymi dzieciakami odwiedzić stolicę koniecznie wybierzcie się na spacer do Wilanowa. Mogę wam zagwarantować, że jeśli wcześniej wspólnie przeczytacie książkę, wasze dzieci z zainteresowaniem obejrzą każdy zakątek pałacu. Nie jest on na tyle ogromny, żeby maluchy zdążyły się znudzić, w końcu to tylko letnia rezydencja króla. Oprócz samego budynku warto wybrać się na spacer do otaczającego go parku wilanowskiego. Zapewniam was, że kilka rzeczy może również was dorosłych  zaciekawić. Wspaniały dwupoziomowy ogród, oranżeria, ogród warzywny, kwiatowe rabaty i Jezioro Wilanowskie, po którym można popływać wynajętą na miejscu łodzią. Są kaczki, myślę że mocno już przejedzone i ryby, które głośnym pluskiem dają o sobie znać. A na koniec wisienka na królewskim torcie, czyli neorenesansowy ogród różany, w którym pomimo suszy unosi się oszałamiający zapach. Iście królewska oaza ciszy i spokoju. Spacerując po schodach ogrodu czułyśmy się z Dziewczynką jak Marysieńka i Papusieńka :)


Zdjęcia, które chciałabym wam pokazać są bardzo wyjątkowe. Z całą pewnością nie są to tradycyjne obrazki z wycieczki. Większość obrazów zatrzymała w kadrach Dziewczynka. Już wiem, że prezent na dzień dziecka w postaci aparatu fotograficznego był strzałem w dziesiątkę. Wybierając zdjęcia na bloga zastanawiałam się dlaczego większość z nich to podłogi i sufity. Odpowiedzi nie znam, chyba po prostu jest to dziecięce spojrzenie na świat :)

"Mamo zobacz jaka piękna podłoga. Czy możemy mieć taką w domu?"
"Jak tylko wrócimy do domu poproszę dziadka o drabinę i namaluję na suficie swój obraz"
blat stołu
"Ten żyrandol wygląda zupełnie jak u babci Małej"
"Mamo, pokaż jak bardzo ci się tu podoba"
"Babcia też ma ładne kwiaty przed domem"
Buraki i melisa
Czy widzieliście bazylię w takim kolorze?
Coś dla mamy, czyli krzak kawy :)
Obowiązkowe odwiedziny u kaczek
Jezioro Wilanowskie
"Tu na pewno lubiła ukrywać się królewna"
Najwierniejszy towarzysz podróży - królewski kot Szaraczek
Zdaje się, ze troszkę się zmęczył :)
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ma wiele do zaoferowania. To nie tylko pałac i ogród. W okresie letnim muzeum zaprasza miłośników czytania w plenerze na akcję "Parkowanie z książką". Dobrze wyposażona biblioteczka i wygodny leżak gwarantują głęboki relaks. Dla tych którzy preferują bardziej mobilną formę spędzania czasu po zwiedzaniu mogą wybrać się do Muzeum Plakatu lub przyłączyć się do jednej z grup zorganizowanych, które korzystają z pomocy przewodnika. Cyklicznie odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci, dorosłych i całych rodzin, a nawet warsztaty kulinarne. Swoją drogą bardzo mnie ciekawi jaka była ulubiona potrawa króla Jana III Sobieskiego?
Musze koniecznie wspomnieć o pracownikach muzeum. Bez nich nasza wizyta nie doszłaby do skutku. Na miejsce dotarłyśmy o godzinie 15.07. Ostatnia grupa zwiedzających "wpuszczana" jest do środka o 15.00 ... Wspaniałe panie w kasie muzeum kiedy usłyszały, ze przyjechałyśmy z Hajnówki zadzwoniły do muzeum, zatrzymały zamykające się za gośćmi drzwi, wręczyły nam wygrzebane z dna szuflady darmowe bilety i życzyły miłych wrażeń ... Wcale nie musiały, a jednak nam pomogły. Ja i Nina dziękujemy i serdecznie polecamy wizytę w Wilanowie.

4 komentarze:

 1. Bardzo ładne zdjęcia ;) naprawdę dziecko ma talent i widzę że podoba się jej te fotografowanie oby tak dalej i wycieczka była naprawdę udana widzę

  OdpowiedzUsuń
 2. Fotki świetne, szczegolnie z pluszakiem xd :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne zdjęcia widać że dziecko ma talend i naprawdę warto dziecku kupić taki aparat żeby robilo zdjecia

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak łazienki w warszawie magiczne miejsce. Byłem tam nie raz warto się tam przejść zwiedzić ten pałac i cały plac do tego ten magiczny park.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...