6 lip 2015

#4 BMC - "WILCZEK MILCZEK" - B. Dudko, wyd. Biała Wieża

Jako mieszkańcy leśnej krainy bardzo lubimy opowieści o puszczańskich zwierzętach. Oto kolejna z nich:

fotografia we własnym ogródku


"Wilczek Milczek" to opowieść o niespotykanej przyjaźni Dziewczynki i małego wilka. Oboje samotni, oboje łaknący ciepła, wszystko czego potrzebują odnajdują w swoim towarzystwie. To historia przyjaźni ponad podziałami. Opowieść niesie nadzieję i spokój. Uczy, że czasami stare przysłowia i dawne opowieści mogą zawierać ziarnko prawdy, a wtedy wilk przestaje być taki straszny.

fotografia z ręki

Patrząc na nową książkę wydawnictwa Biała Wieża przychodzi mi na myśl tylko jedno słowo - "natura". Wykonana z niebielonego, nieco sztywnego papieru nie szybko ugnie się sile dziecięcych rączek. Delikatne, stonowane kolory przywołują na myśl las i ciszę, serwują moim oczom odpoczynek i duszy spokój. Napisana prostym, ale bardzo łagodnym i mądrym językiem przemawia do wszystkich - małych i dużych. Czytając "Milczka Wilczka" mam wrażenie, że ta historia mogła wydarzyć się naprawdę. I wiecie co? Tak właśnie było. Pewnego dnia Mała Dziewczynka spotkała na leśnej polanie małego Wilczka i zrodziła się między nimi przyjaźń.

Jego wysokość Wilczek Milczek Nasz w kolorowym makijażu


Ku ogromnej radości mojej córki, do książeczki dołączono maskotkę Wilczka Milczka. Każdy jest inny i dzięki temu wyjątkowy. A to dzięki sile rąk pani Doroty Sulżyk z Pracowni Sunduk. (powstało ich aż 450 sztuk). Przytulanka jest dość mała, ale dzięki temu bardzo poręczna. Odkąd wilczek jest z nami Ninka chętnie zabiera go wszędzie ze sobą. 

I tym sposobem mały Wilczek Milczek zyskał nową przyjaciółkę i podróżując wraz z nią zwiedza świat.


"Wilczek Milczek", B. Dudko, wyd. Biała Wieża, 2014
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...