3 cze 2015

#4 BIBLIOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA - "GDZIE JEST WYDRA?" CZYLI JAK DZIEWCZYNKA ZOSTAŁA DETEKTYWKĄ

W pałacu w Wilanowie panuje uroczyste zamieszanie. Wszyscy szykują się na przybycie zaproszonych gości. Król Jan III Sobieski obchodzi dziś imieniny. W pałacu panuje typowy dla przedświątecznych przygotowań dostojny rwetes i podekscytowanie. Kucharze, służba, ogrodnicy, wszyscy zwarci i gotowi. Królowa szykuje się od rana, a następcy trony ledwo mogą się poruszać, gdyż skoro świt odziano ich w mocno wykrochmalone odświętne ubrania. Tylko król jest smutny - zginęła jego ukochana wydra. ez swojej ulubienicy król Jan nie odzyska humoru. Czas więc rozpocząć poszukiwania. "Gdzie podziała się wydra? Czy uda się odnaleźć ją na czas? Kto zwróci wydrę królowi?".
A może my? 

A wydra jest w ogródku :)

"Gdzie jest wydra? Czyli śledztwo w Wilanowie" została wydana przez jedno z naszych ulubionych wydawnictw - Dwie Siostry (tym razem we współpracy z Muzeum Pałacu w Wilanowie). Ich książki nigdy nas nie zawodzą. Tak też było i tym razem. Autorka - Dorota Sidor wciąga czytelnika w pełną przygód i humoru opowieść, która w formie przypomina raczej interaktywną grę, niż podręcznik do nauki historii. I tak też miało być. Wraz z dziećmi króla Jana III Sobieskiego stajemy się detektywami i wyruszamy na poszukiwanie ulubienicy króla - wydry, a niejako przy okazji poznajemy ciekawy fragment historii Polski.

W naszej domowej biblioteczce "Gdzie jest wydra?" trafiła do działu książek, które bawią i uczą. Serdecznie polecamy :)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna czytanka dla dzieci na pewno przyjdę do biblioteki i ją wypożyczę bo jest bardzo ciekawa i myślę że milusińskim się też spodoba, trzeba dzieciom czytać książki

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...