18 kwi 2015

SŁOWNE PODRÓŻE, MAŁE I DUŻE - SCRABBLE TRAVEL :)

 Dziewczynka od kilku dni choruje. Dopadły ją okropnie męczące wirusy i zabierają jej siły. Przykro matce patrzeć jak na co dzień "żywe srebro" zamienia się w polegującego małego szkraba. Nie pozostaje nic innego jak zamienić zwykłą aktywność na inny poziom - "slow motion" i przenieść się z dzieckiem do łóżka.  Wbrew pozorom zwyczajny mebel może zamienić się w wiele innych rzeczy. Dziś odwiedziłyśmy dalekie kraje w specjalnie dla nas zbudowanym samolocie. Byłyśmy w Egipcie, gdzie jeździłyśmy na wielbłądzie, który niemiłosiernie bujał nami na boki. Podczas tej wyprawy było bardzo upalnie i dlatego musiałyśmy co chwila uzupełniać płyny ( w realnym świecie niezastąpiony przy sensacjach żołądkowych Orsalit ). Później odwiedziłyśmy dziki zachód, gdzie zmuszone byłyśmy ukrywać się przed Indianami. Ciepły koc był znakomitą kryjówką - namiotem. Na greckiej wyspie leżałyśmy na plaży i gapiłyśmy się w chmury. Nawet nie wiedziałam, że mogą przybrać kształt smoka lub Hello Kitty. W Chinach spróbowałyśmy znakomitego ryżu i mleka ryżowego wprost z plantacji. Jak wiadomo ryż rośnie w wodzie i musiałyśmy założyć kalosze :)

 Po długiej podróży szczęśliwe i stęsknione wróciłyśmy do domu. Babcia cierpliwie wysłuchała opowieści o naszych przygodach i w nagrodę za naszą dzielność i odwagę przyniosła nam nową grę - Scarbble Travel. Wersja podróżna ma tą przewagę nad standardową planszówką, że klocki - literki, wciśnięte w specjalne kwadraciki nie przesuwają się i nie mieszają, oraz idealnie pasują do małych rączek. Przez chwilę zastanawiałam się czy Dziewczynka nie jest jeszcze za mała na scrabble. Do momentu, kiedy Młoda samodzielnie ułożyła słowo "Źemia" ... :D

fot. własna
fot. własna
fot.własna
fot. własna
 Polecam wam serdecznie właśnie tą wersję gry. Myślę, że to niesamowity trening dla małej, stale uczącej się główki. A wiadomo, że właśnie małe głowy najlepiej uczą się przez zabawę.

Ps. Dużym głowom taki trening przydaje się jeszcze bardziej :)

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...