8 kwi 2015

KWIECIEŃ PLECIEŃ POPRZEPLATA ...

Pierwsze wiosenne miesiące to czas kiedy przyroda budzi się do życia. Następują ogromne zmiany. Dni zmieniają rytm, pogoda płata figle i wychodząc rano z domu można kroczyć suchą stopą, żeby po drodze zmoknąć jak kura. Nie jestem pewna czy wiatr, deszcz i czasem śnieg mają na nas wpływ. Na pewno słońce rozjaśnia naszą głowę, ale jego ostatnio jak na lekarstwo. W głowi czuję nieustanny szum, myśli pędzą jak oszalałe. Chęć zmian, miesza się nieustannie z potrzebą ciszy i spokoju. Kłócą się w mojej duszy nieustannie.
Porządki przedświąteczne, wietrzenie szaf, kompletowanie garderoby. Dłuższe dni, więcej godzin poza domem. Częstsze wyjazdy, "budzenie" puszczańskiego domu. Dużo pozycji w kalendarzu, spraw do załatwienia. A mnie, chce się tylko spać. Uśmiech dziecka dodaje mi energii, ale jej łzy smucą jakoś bardziej niż zwykle.
Nie potrafię się cieszyć wiosną, kiedy nie umiem pomóc własnemu dziecku. Nieprzespane noce nie dodają sił, zmuszają do włączenia tryby przetrwania. Frystracja kładzie się cieniem na wszystko.
Moja Dziewczynka ma zdiagnozowany silny AZS ( atopowe zapalenie skóry ). Od kilku miesięcy podróżujemy po lekarzach wszelkiej spacjalności i rozumu, a "skazy" na skórze jak były tak są. Piszę "skazy", bo tak zaczyna je traktować Dziewczynka. Dzieci w przedszkolu najpierw pytały co jej jest, a teraz czasem się z niej śmieją i mówią, że jest brzydsza, gorsza bo cała pokryta plamami. Dni, kiedy jej skóra wygląda lepiej są dla nas świętem lasu. Kiedy stan skóry ulega pogorszeniu do zera spada nasz poziom zadowolenia z życia i nawet koty - pluszaki mają wyjątkowo smętne miny i nie pocieszają. 
Przed nami kolejna wizyta u alergologa - cudotwórcy i kolejna nadzieja na wiosenny, pogodny dzień.
Trzymacie kciuki.

4 komentarze:

 1. Trzymam za was kciuki! Dzieci są niestety okrutne ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczynka jest na szczęście silna i nie przejmuje się zanadto. Dzięki za kciuki.

   Usuń
 2. Dużo siły życzę i więcej snu dla Ciebie i córeczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko, dziękujemy. Sen daje siłę i jasną głowę :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...