11 mar 2015

'NIE STRACH SIĘ BAĆ" NAJNOWSZEJ KSIĄŻKI LAWRENCA COHENA

" Nie strach się bać" Lawrenca Cohena poleciła mi Agnieszka Stein. Miałam tą przyjemność spotkać się z Agnieszką na styczniowych warsztatach "Dorosłe emocje" w Centrum Rodzicielstwa "Rozkwit" w Białymstoku. 60 kilometrów od domu, niedzielne przedpołudnie, zaopiekowane dziecko = mama ma czas dla siebie i chłonie. Zresztą publikacje Agnieszki pochłaniam odkąd zostałam mamą. Bardzo cenię w nich to, że nie pisze tylko o dzieciach, ale i o rodzicach. Styczniowe warsztaty opuściłam jak zwykle naładowana energią, ale i z pracą domową. Na liście " do przeczytania później " znalazła się m. in. właśnie książka Cohena. Bardzo cenię Agnieszkę za to, że potrafi polecić książki innych terapeutów mimo, że  z sukcesem pisze i sprzedaje swoje.
www.mamania.pl

" Nie strach się bać" to książka, z serii tych, których nie przeczyta się w jeden wieczór. Należy ją czytać stopniowo, w miarę systematycznie, ale we własnym tempie. Autor przyzwyczaił nas w poprzednich poradnikach, że czytając je nie należy się spieszyć. Mam wrażenie, że każdy rozdział wymaga przemyślenia i przełożenia na język własnej rodziny i sytuacji.

Ta książka to kompendium wiedzy na temat dużych i małych strachów, dziecięcych i dorosłych lęków i obaw. Znajdziemy w niej schemat "4 etapów strachu", przez który przechodzimy wszyscy bez wyjątku. Boimy się wszyscy, ale nie każdy potrafi się sam ze strachu wyzwolić. Szczególnie trudne staje się to wtedy, kiedy mamy zaledwie kilka lat i dopiero uczymy się czym są nasze emocje. Rodzice, aby wesprzeć własne dzieci muszą najpierw rozprawić się z własnymi, czasem głęboko ukrytymi lękami i bojaźniami. Tylko wtedy będą mogli pomóc dziecku nauczyć się zdrowo bać. 

Jeśli wasze dziecko często się boi lub od dłuższego czasu odczuwa lęk? Jeśli wy boicie się o jego przyszłość lub sami rezygnujecie z życia z obawy przed porażką? Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd się bierze i jak rozwija w naszych głowach strach? Jeśli ciekawi was kim jest "drugi kurczak"? Przeczytajcie koniecznie wydany przez wydawnictwo Mamania najnowszy tytuł Lawrenaca Cehna "Nie strach się bać".

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...