31 sie 2014

TEATR W STODOLE

Na bieżąco, na gorąco chcąc jak najszybciej podzielić się z Wami naszymi wrażeniami, przesyłam kilka zdjęć:


To co na nich widzicie to miejsce magiczne - Teatr w Stodole w Teremiskach
Cóż to za miejsce? 

Dokładnie 10 lat temu, zwykła teremiszczańska stodoła przemieniła się w teatr. Za sprawą Kasi i Pawła Winiarskich zadziały się czary i powstało miejsce niezwykłe i inspirujące. W małej puszczańskiej wiosce grupa artystów postanowiła założyć teatr. Jednocześnie za cel postawili sobie udostępnianie powierzchni innym artystom. W tym takim, którzy lubią, szanują i traktują poważnie nawet najmłodszego widza. Od 2004 roku na deskach teatru prezentowane są spektakle, pokazy filmów, spotkania z wyjątkowymi ludźmi. Przez dziesięć lat scenę teatru odwiedzili m.in. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Chorea, Dorota Miśkiewicz, czy Ania Broda.Dziś z okazji dekady istnienia teatru mogliśmy obejrzeć " Opowieści z pogranicza" autorstwa dzieciaków z Sejn. Miasto wielu kultur zaoferowało nam wiele wrażeń. Były baśnie, legendy, pieśni i opowieści mieszkańców. A wszystko w tak przystępnej dla najmłodszych formie animacji.

Dziewczynka zastygła na 1,5 godziny. Matka Wariatka uroniła kilka łez ze wzruszenia. Na zakończenie poczęstowano nas domowego wypieku szarlotką. Dziewczynka dostała jeszcze do pogłaskania malutkiego zaskrońca i mogła z synem właścicieli go wypuścić na łąkę za płotem

Aż mi głupio, ze dziś był nasz pierwszy raz. Jak to w życiu bywa, jakoś nigdy się nie składało. Często w codziennym biegu nie zauważamy tego, co tuż obok nas. A u Nas na Podlasiu jak widać dużo i ciekawie się dzieje.  
Ale wszystko jest do naprawienia. Wiadomo, ze "najtrudniejszy pierwszy krok"...

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...