25 kwi 2013

Today is the day ...

" Aby przeżywać szczęście, należy coś stracić. Np. niepotrzebny bagaż naszych koncepcji na temat tego jakie rzeczy są i jakimi powinny być ( dotyczy także ludzi :)" 


A. Przybysławski " Pustka jest radością, ..."

Czy czujecie się szczęśliwi ? 

I nie od święta, od wielkiego dzwonu. Kiedy to na przykład ojciec rodziny powrócił z delegacji i w końcu szczęśliwie jest w domu ... Nie wtedy kiedy kupiliście wymarzony samochód rodzinny w stylu "wan"... I także nie wtedy, gdy w końcu, po latach oczekiwania możecie wprowadzić się do własnego M3 ...

to logiczne, że w tych momentach możecie poczuć się własnie tak, bo w końcu po długim czasie osiągnęliście wymarzony cel ... ale czy to nie jest szczęście zbyt chwilowe?
taki moment mega radości, lecz wcale nie tak ogromny jak myśleliście, ze będzie?

Czy umiecie ( bo podobno można się tego nauczyć ) czuć się szczęśliwi na co dzień ?
być "tu i teraz"? chwytać chwilę? świadomie poczuć moment szczęścia i go docenić? ...

Bardzo dużo oczekujemy ... Od siebie samych, od partnera, bliskich, a nawet od naszych ukochanych, malutkich jeszcze i idealnych dzieci. Planujemy, układamy, odkładamy, czekamy. Już za tydzień, za miesiąc kilka lat, będziemy spełnieni, szczęśliwi ... osiągniemy cel ... będziemy mieli ...

a teraz? czy robienie dalekosiężnych planów nie odziera nas z teraźniejszości? nie sprawia, ze "dziś" jest na pół gwizdka, bo przecież "za kilka lat ...".

zatrzymajmy się na chwilę, nie wybiegajmy za bardzo do przodu, nie planujmy, nie oczekujmy, pozwólmy światu i ludziom nas zaskoczyć ( choćbyśmy najbardziej na świecie nie cierpieli niespodzianek :)

warto ;)


ps. napiszcie, dajcie znak, odpowiedzcie na pytanie ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...