4 maj 2011

Książko-prezent na dzień Dziecka :)

Książko - prezent na Dzień dziecka, 
czyli bardzo subiektywny ranking 5 ( pięciu ) 
wartych zachodu książek dla naszych pociech :)

Tak pomyślałam sobie, że może komuś troszeczkę pomogę, troszkę podpowiem i może w końcu komuś przyda się to że prawie w każdej wolnej chwili 
i najczęściej kiedy Małoletnia śpi, zasiadam do komputera 
i szukam, i szukam, i szukam...

A potem piszę i piszę i piszę stanowczo za długie zdania, 
o co zawsze miała do mnie pretensję moja polonistka w liceum ;) 
Jak widać nie przeszło mi wcale, a wcale 
mimo wielu stoczonych przez ukochaną nauczycielkę bitw :)

Zacznę od wieku 0 - 3 +
żeby nie było, że dla maleństw to nie książki i szkoda papieru. 

A właśnie, że książki i to pełnowartościowe z przeogromnym miejscem na wspaniałe ilustracje, które z pewnością znakomicie wpłynął na wyobraźnię Najmłodszych, tylko spójrzcie:

1. "Elmer" David McKee, wyd. Papilon ( wczesniej wyd. Dwie Siostry) - cudowny, miły i wesoły słonik, który przemierzając bezkresną dżunglę stara się odpowiedzieć sobie i innym na pytanie czy lepiej być sobą w stadzie, czy stać się takim jak inni ?
2. "BUM BUM BUM", P. Wechterowicz, il. Marianna Oklejak, wyd. G+J GRUNER + JAHR, - kolorowa, wręcz szalona, tryskająca ferią dźwięków książeczka z afrykańskimi zwierzętami w rolach głównych. Polecam szczególnie wielbicielom dalekich wędrówek, 3. seria z Babo, np. "Babo chce", wyd. Zakamarki -  to wesołe i bardzo mądre opowieści z minimalną treścią i "kreskowymi" rysunkami o przygodach małego Babo; Wszyscy wiemy, że Zakamarki specjalizują się w skandynawskiej literaturze dziecięcej i za to ich uwielbiam, prostota i głęboki przekaz w jednym tworzą wyjątkowe opowieści . 
Codzienne zmagania Babo,  malutkie "lekcje życia", przygody, radości io smutki, bardzo łatwo nam dorosłym dopasować do dnia codziennego Naszych pociech i w wymagającej interwencji sytuacji wystarczy wtedy sięgnąć na półkę w księgarni po odpowiedni tytuł i wspomóc się troszeczkę, uf... :)
zakupić ją można na stronie Zakamarków

4. "O Panu Tralalińskim" J.Tuwim, il. K. Bogucka, wyd. Wytwórnia, treści nie będe przedstawiać bo to byłoby śmieszne, ale oprawa graficzna 
i samo wydawnictwo zasługują według mnie na wielkie WOW, 
bo przede wszystkim "Inne", bo ciekawe, bo wyjątkowe i ...
w Wytwórni ją kupicie :)

5. "Dawno temu w Mamoko" :) wyd. Dwie Siostry 
- to drugi po "Miasteczku Mamoko" tytuł o Miasteczku mamoko :) Kto zna pierwszy tytuł pokocha i jego kontynuację - jeden dzień z życia średniowiecznego miasteczka Mamoko ( uwielbiam tą nazwę :):

"Dawno, dawno temu w dalekiej krainie Akuku było sobie miasteczko Mamoko. Przenieś się w czasy rycerzy i wróżek i sprawdź, co działo się w miasteczku, gdy smok porwał króla Władysława. Zobacz, czego szuka Cichomysł i kto odnalazł zagubioną chorągiew. Przekonaj się, do kogo wzdycha dzielny Kichot z Bananic i kogo ustrzelił Robin Łuk. Wyszukuj kolejnych bohaterów i odkrywaj ich przygody. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie grzyby, dukaty i ukryte przedmioty?..."


w sklepie Dwóch Sióstr

i jak Wam podobają się moje propozycje? 
XXX

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...