15 mar 2011

tłumacz płaczu dziecka - why cry mini ?!?

dziś przeżyłam nie małe zaskoczenie, 
że "ktoś", a dokładnie hiszpańscy naukowcy pokusili się o stworzenie urządzenia, które tak bardzo może ułatwić życie początkującym rodzicom ...


czy im się udało? czy ich wynalazek okaże się sukcesem? czy rzeczywiście działa?


nie od dziś wiadomo ( a na pewno wie to każdy kto to przeżył :) 
jak bardzo frustrujący może być płacz naszego nowo narodzonego dziecka, 
jak bardzo chcemy My rodzice zrozumieć "o co mu właściwie chodzi"? 
"dlaczego znów płacze"?


zaczynamy od serii pytań: głodne? zmęczone? ciepło mu czy zimno? ma mokro czy sucho? chce mu się pić? jest za głośno? za jasno? czy "gryzie" je metka w ubranku? ...

i co? wszystko skreślone z listy i żadnych wniosków ...
już dziś na pomoc możemy wezwać 
WHY CRY MINI - ELEKTRONICZNY TŁUMACZ PŁACZU DZIECKA.

ten sprytny analizator płaczu niemowlęcia gwarantuje 95% dokładność w określeniu przyczyny płaczu.

i tak:Zazwyczaj wysoki, wymagający, energiczny płacz. Dziecko jest głodne.
Zazwyczaj dziecko przestaje płakać, gdy się z nim pobawisz. Stymuluj dziecko. Mów do dziecka delikatnym głosem. Masuj ręką brzuszek dziecka.
Zazwyczaj płacz zaczyna się od długiego postękiwania dziecka z długimi bezoddechowymi przerwami. Przyczyną może być mokra pielucha, ząbkowanie lub ciasne, niewygodne ubranie. Jeżeli dziecko ma gazy, masuj jego brzuszek. Sprawdź czy niemowlę nie ma zaparć stolca.
Zazwyczaj dziecko będzie płakać jeszcze bardziej kiedy będziesz strać się je stymulować. Zmień pozycję. Mów delikatnym głosem lub ukołysz dziecko. Przytul dziecko do piersi tak aby czuło bicie Twojego serca. Sprawdź temperaturę w pokoju i ogólne warunki komfortowe miejsca, gdzie dziecko śpi.
Zazwyczaj jest to płacz krótki, który powoli opada i ponownie się wznosi. Znajdź ciche miejsce, z małym oświetleniem. Weż dziecko na ręce i delikatnie je kołysz w ciszy. Chodź z dzieckiem, a następnie połóź je kiedy przestanie płakać. Mów delikatnie do dziecka aby ukoić je tonem
Twojego głosu.


jak działa?

  1. Jak tylko WhyCry Mini wyłapie niemowlęcy płacz, przesyła informacje do procesora, który analizuje dane.
  2. Procesor porównuje dziecięcy płacz (energia, wysokość dźwięków, częstotliwość) do pięciu uniwersalnych wzorów płaczu (głód, znudzenie, rozdrażnienie, zmęczenie, stres) zidentyfikowanych przez naukowców w procesie badawczym.
  3. Gdy informacje zostaną przeanalizowana przez WhyCry Mini, urządzenie wskaże z 95% dokładnością powód płaczu dziecka.
    

bardzo chciałabym uwierzyć w to, że "tłumacz" jest tak fajny jak o nim piszą i bardzo chciałabym go wypróbować :)

1 komentarz:

  1. Polecam działa! :) bardzo fajna rzecz bardzo przydatna, jedyne to wysoka cena, ale tyle samo kosztuje USG 3D, ktory wlasciwie jest dla naszej krotkiej przyjemnosci zobaczenia maluszka w 3D w brzuchu, a whycry jest wyjatkowo przydatny i wyjatkowo uprzyjemnia i ulatwia zycie nie tylko mamy ale zwlaszcza taty. Jest to wyjatkowo dobry i fajny zakup, polecam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...