1 paź 2010

sophie la girafe ...

"Sophie la girafe" ..., czyli po naszemu Żyrafa Sophie :)

Przyznam się szczerze, że odkąd Żyrafka Sophie pojawiła się na polskim rynku (czyli od maja 2009 roku) 
nie darzyłam jej specjalnym zainteresowaniem. 
Tylko popatrzcie na Nią ...


Czym tu się zachwycać - myślałam... 
Ani "to" ładne, ani kolorowe, ani świecące, pluszowe, gadające, grające ... Ma krzywe nogi, jakaś taka płowa...
Czyli tak naprawdę, nie takie, w jakim zakochałoby się dziecko od pierwszego wejrzenia. A jednak ...Na szczęście Sophie przeznaczona jest dla dzieci od pierwszych chwil życia, więc świadomego wyboru dokonują rodzice ;)
I chwała tym, którzy znają się na prawdziwych zabawkach dla dzieci i wybierają Żyrafę Sophie na pierwszą "przytulankę" dla Ich niemowlęcia ...

Sophie ma w sobie TO COŚ, 
co sprawia, że niemowlęta nie potrafią się z nią rozstać.

Żyrafa Sophie to pozornie zwykła, mała, gumowa zabawka. Zwierzątko o wzroście 18 cm, koloru złamanej bieli, z brązowymi cętkami, ma 4 nogi, parę uszu i parę rogów. Ale.. 
 


Jak sama Sophie mówi:
"Towarzyszę dzieciom już prawie 50 lat. Urodziłam się we Francji i tam się wychowałam. Bardzo kocham dzieci i od początku swego istnienia wspieram je w poznawaniu świata i dorastaniu" ...

Jej kształty są stworzone do małych rączek - jej szyja jest superwygodnym uchwytem a głowa i nogi – wymarzonymi gryzakami. Dzięki temu, kiedy niemowlę dorasta, Sophie staje się niezastąpionym przyjacielem przy bolesnym ząbkowaniu.

Jej brązowe cętki i czarne, wielkie oczy przyciągają uwagę niemowlęcia dużo bardziej, niż feeria kolorów innych zabawek. Ten, kto ją projektował, umiał świetnie obserwować dzieci, bo naukowe badania na temat preferencji i uwagi niemowląt były przeprowadzone dużo później, niż powstawała Sophie.

Sophie ma piszczałkę w brzuchu, którą nawet średnio rozgarnięty niemowlak jest w stanie uruchomić, potrząsając ją za szyję lub ściskając za głowę – piszczałka wydaje charakterystyczny dla Sophie dźwięk „pouik”, przypominający śmiech.

Sophie jest miękka, więc bezpieczna w użyciu – w niezręcznych rączkach niemowlęcia, przy nieskoordynowanych ruchach, nie ma szans, aby dziecko uderzyło się nią w czasie zabawy w główkę albo w buzię, jak to dzieje się często z grzechotkami. Możesz spokojnie zostawić ją samą z dzieckiem.

Naturalna guma z drzewa Hevea, z której jest robiona Sophie, jest jedwabista w dotyku – jak kobieca skóra, której dotyk uwielbiają noworodki.

Jej smak i zapach – delikatny ale charakterystyczny – najwyraźniej bardzo odpowiada niemowlętom. Zrobiona z naturalnej gumy (bez ftalanów) i barwiona farbą spożywczą, jest równie bezpieczna do gryzienia, ssania, ciumkania i mamlania w buzi, jak smoczek. I bardzo trudno ją przegryźć.


UWAGA !!!
Producent dostaje całe mnóstwo sygnałów o zakupie "nieautoryzowanych", czyli po prostu podrobionych żyrafach na Allegro, 
więc na swojej stronie internetowej: http://www.zyrafa-sophie.pl/content/18-porownanie
zamieścił porównanie ORYGINAŁU z podróbką, polecam przed zakupem ....

Żyrafę Sophie możesz kupić na stronie producenta:  

(uwielbiam ten sklep)
***

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...